WhatsApp
  • Demo Hotel Bodrum

8.424TL

en düşük kişi başı

4 Gün
Budva
EXPERT
  %20 İndirim

 EN İYİ FİYAT

  • Tailwind Havayolları ile ✈
  • İstanbul Yeni Havalimanı hareketli
  • Avantajlı Ekstra Tur Paketi
  • Kotor, Tivat ve Perast Turu (Ekstra)
  • Mostar, Blagaj ve Poçitel Turu (Ekstra)
  • Vizesiz

Tur Adı: KARADAĞ BUDVA

Hareket Noktası: İstanbul

Havayolu: Tailwind

Dönem: 2023

Süre: 3 Gece - 4 Gün

Vizesiz

Uçuş BilgileriUÇUŞ NOKALKIŞİNİŞ
GİDİŞTWI941IST 19:00TIV 19:45
DÖNÜŞTWI942TIV 20:45 IST 23:20

Budva, Karadağ'ın Adriyatik kıyısındaki bir tatil beldesidir. Güzel plajları, tarihi dokusu ve canlı gece hayatı ile ünlüdür.

Budva'da gezilecek yerler arasında Stari Grad (Eski Şehir), Sveti Stefan Adası, Mogren Plajı, Budva Kalesi ve Raffaelo Beach Club yer alır. Eski Şehir'de yürüyüş yaparak tarihi binaları ve dar sokakları keşfedebilirsiniz. Sveti Stefan Adası, Budva'nın sembolik bir simgesidir ve turkuaz renkli denizi ile ünlüdür. Mogren Plajı, Budva'nın en popüler plajlarından biridir ve güzel manzarası ile ziyaretçileri cezbeder. Budva Kalesi, şehrin en yüksek tepelerinden birinde yer alır ve panoramik bir manzaraya sahiptir. Raffaelo Beach Club, Budva'nın en popüler gece kulüplerinden biridir ve canlı müzik eşliğinde eğlenceli bir gece geçirmek için idealdir.

Budva, aynı zamanda lezzetli yemekleriyle de ünlüdür. Karadağ mutfağı, Akdeniz ve Balkan lezzetlerinin harmanlanmasıyla oluşur ve deniz ürünleri ağırlıklıdır. Budva'da deniz ürünleri restoranları, kafeleri ve barları bulunur. Ayrıca, şehir merkezinde yer alan pazarlarda taze meyve ve sebzeler satın alabilirsiniz.

Budva, yaz aylarında turistlerin akınına uğrar ve canlı gece hayatı ile ünlüdür. Gece kulüpleri, barlar ve kafeler şehrin her yanında bulunur. Budva aynı zamanda birçok festival ve etkinliğe de ev sahipliği yapar. Yaz aylarında düzenlenen Budva Yaz Festivali, konserler, tiyatro oyunları ve film gösterimleri gibi etkinliklere ev sahipliği yapar.

Kısacası, Budva, tarihi dokusu, güzel plajları ve canlı gece hayatı ile mutlaka görülmesi gereken bir tatil beldesidir.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul-Budva

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Tailwind Hava Yolları’nın özel TWI941 seferi ile 19.00’da Budva'ya doğru yola

çıkacağız. Yerel saat ile 19.45’de şehre varır varmaz bizleri bekleyen özel otobüsümüzle otelimize gideceğiz. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Budva

Sabah kahvaltısının ardından yürüyerek panoramik bir gezi yapacağız. Adriyatik Denizi kıyısındaki “Stari Grad”da, yani eski kasaba merkezinde yürürken Venediklilerin inşa ettikleri 2.500 yıllık hisarı; Santa Maria del Punta kilisesini ve bulunduğu meydanı; deniz, kum ve güneşin buluştuğu plajları göreceğiz.Turumuzun ardından serbest zaman ancak dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek ve tam gün sürecek Öğle Yemekli İşkodra Gölü Tur’una katılabilecekler (50 Eur). İşkodra Gölü, Arnavutluk ve Karadağ devletleri arasında yer alan, Balkan yarımadasındaki en büyük göldür. Adını kıyısında kurulmuş olan şehir, İşkodra'dan alır. Diğer Avrupa dillerinde Skadar, Scutari adları ile de bilinir. Ardından konaklamak üzere otelimize döneceğiz.

3. Gün: Budva

Kahvaltıdan sonra serbest zaman; ancak arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Kotor, Tivat ve Perast Turu’na katılabilecekler (50 Eur). Turumuz kapsamında önce, yarım saatlik bir otobüs yolculuğu yaparak Kotor’a varacağız. Yürüyerek yapacağımız şehir gezisinde bizleri geçmişle günümüz arasında bir hayal perdesine bakar gibi hissettiren tarihi yapıları göreceğiz. Gölgesi denize vuran dağların ve yamaçlarını taç gibi süsleyen surların arasında toplam 1355 basamakla en üst noktasındaki kiliseye ulaşılan San Giovanni Kalesi’ni; İtalyan Kontes Francesca di Montreale Mantica’nın koleksiyonunu da barındıran Kedi Müzesi’ni; Roma Katolik katedrallerinden St. Tripun Katedrali’ni; Sırp Ortodoks kilisesi olan St. Nikola Kilisesi’ni gördükten sonra otobüsümüzle yola devam ederek turumuzun ikinci durağına, Perast’a geçeceğiz. Gerek şairane hikâyesiyle gerekse ilginç müzesiyle Kayalıklar Meryemi (Kayaların Leydisi olarak da biliniyor) ve münzevi keşişlerin halen yaşadığı Aziz George adlı iki adası olan bu sakin, romantik şehrin dağ ve deniz manzarasını izlemeye doyamayacağız. Son durağımız ise Kotor Körfezi kıyısındaki bir diğer bölge, Tivat olacak. Dileyenler Karadağ Limanı’nı barındıran ve Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat’ın zarif kafelerinde dinlenerek, dileyenlerse yüzerek, bisiklet kiralayarak, körfezde tekne turuna çıkarak ya da başka tercihlerde bulunarak günün yorgunluğunu atabilecekler. Rehberimizin belirttiği saatte buluştuktan sonra dinlenmek ve konaklamak üzere Budva’ya, Ardından dinlenmek ve konaklamak üzere otele yerleşeceğiz.Dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek Karadağ Gecesi Turu’nu gerçekleştireceğiz. (65 Eur). Turumuzdan sonra otelimize döneceğiz.

4. Gün: Budva-İstanbul

Kahvaltıdan sonra otelden çıkış işlemlerini tamamlayarak Havalimanı'na doğru yola çıkacağız. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Tailwind Hava Yolları’nın özel TWI942 seferi ile 20.45’de İstanbul'a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 23.20’de İstanbul'a vardığımızda turumuz da sona erecek. Eve hoş geldiniz!

EK BİLGİLER

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ 165 EURO YERİNE 120 EURO

Kampanya fiyatı rezervasyon aşamasında alınması halinde gecerlidir. Tur esnasında ki alımlarda afişe fiyatlar geçerlidir.

Öğle Yemekli İşkodra Gölü Turu (50 Eur)

Kotor, Tivat ve Perast Turu (50 Eur)

Karadağ Gecesi Turu (65 Eur)


DAHİL OLANLAR:
Tailwind Havayolları özel seferi ile IST-TIV-IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
Havalimanı vergileri
3 (üç) gece Oda Kahvaltı Konaklama
Budva yapılacak şehir tanıtım turları
Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
Türkçe rehberlik hizmetleri


HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı çıkış harcı vergisi
Otel vergileri
Kişisel harcamalar ve programda belirtilen ekstra turlar
Şoför ve rehber bahşişleri (isteğe bağlıdır)
Yemekli turlarda mönü “başlangıç tabağı, ana yemek ve tatlı” içermekte olup içecekler hariçtir.


AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#EXPERT
LOKASYON:
Budva (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
BULUŞMA:
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde 16:00 Buluşma
İPTAL POLİTİKASI:
Aksi belirtilmedikçe tur hareket tarihinden 31 gün önce kesintisiz iade yapılır. Sonrasında iade mümkün değildir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
50 EUR
Öğle Yemekli İşkodra Gölü Turu
50 EUR
Kotor, Tivat ve Perast Turu
65 EUR
Karadağ Gecesi Turu
55 EUR
VIP Sigorta Poliçesi (Vize reddi dolayısıyla tur ve vize iadesi, bagaj hasarı, kapkaç, covid, sağlık teminatı ve daha fazlası) ()

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.