WhatsApp
  • Demo Hotel Bodrum

24.760TL

en düşük kişi başı

6 Gün
Mısır
BRT

 İYİ SEÇİM!

  • Luxor & Kahire Şaheserleri & Karnak Tapınağı Dahil
  • 4 & 5 Yıldız Oteller
  • Sigorta Dahil

GİDİŞ
Uçuş No: TK690 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul -  Saat: 06:50 - Varış: Kahire - Saat: 09:05

DÖNÜŞ
Uçuş No: TK703 (Türk Havayolları) - Kalkış: Hurgada - Saat: 05:40 - Varış: Istanbul - Saat: 08:40


Mısır'daki Piramitler: Dünya Mirası


Mısır, antik medeniyetlerin en ünlülerinden biridir ve bugün bile insanları büyüleyen birçok harikulade yapıya sahip. Bu yapıların en ünlülerinden biri, elbette ki piramitlerdir. Piramitler, Mısır tarihinin en etkileyici yapılarıdır ve hala bugün bile dünya mirası olarak kabul edilmektedir.

MÖ 2600'lü yıllarda, Mısır Firavunu Imhotep tarafından ilk piramit inşa edildi. Bu piramit, Saqqara'da bulunuyordu ve Mısır tarihinde bir dönüm noktası olarak kabul edildi. Daha sonra, MÖ 2500'lü yıllarda, Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri inşa edildi. Bu piramitler, bugün bile dünyanın en büyük yapıları arasındadır ve Mısır'ın turistik açıdan en ünlü yerlerinden biridir.

Mısır'daki piramitler, turistik açıdan büyük bir öneme sahiptir. Yılda milyonlarca turist, bu piramitleri ziyaret ediyor ve Mısır'ın kültür mirasına hayran kalıyor. Piramitlerin yanı sıra, turistler, Mısır'da bulunan diğer antik yapıları da keşfetmekten keyif alıyorlar.

Mısır'daki piramitler, dünya mirası olarak kabul edilen ve turistik açıdan büyük bir öneme sahip olan antik yapılar arasındadır. Bu piramitlerin tarihi, yapısal özellikleri ve turistik önemi hakkında konuştuğumuzda, Mısır'ın zengin tarihini ve kültürünü keşfetmek için harika bir yer olduğunu görebiliriz.

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1. Gün: İstanbul - Kahire

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu yapmak üzere alandan ayrılıyoruz. Panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz. Eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezive Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.

2. Gün: Kahire Kahire – Luksor

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Gize Piramitleri & Sfenks (kişi başı 75 USD) turuna katılabilirler. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu 3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır. Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra kafası Firavun, gövdesi aslan şeklinde olan, doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel” Sfenks’i gezdikten sonra serbest zaman verilecek. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Konaklama otelde.

3. Gün: Kahire - Luksor

Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Luksor uçuşu için havalimanına transfer oluyoruz. Varışta ilk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde birçok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Karnak Tapınağını gezdikten sonra dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’da 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz. Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Karnak Tapınağı Ses ve Işık Gösterisine (kişi başı 95 USD) katılabilirler. Konaklama Luksor’da bulunan otelimizde.

4. Gün: Luksor

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Krallar Vadisi & Hatşepşut tapınağı turuna (kişi başı 105 USD) katılabilirler. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk ve tek kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe olduktan sonra bir kral gibi giyinen ve takma sakal kullanan Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra otelimize transfer oluyoruz.

5. Gün: Luksor - Hurgada

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra yönümüzü deniz, kum ve güneşin bol bulunduğu Hurgada’ya doğru çeviriyoruz. Hurgada’ya varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Günün sonunda Hurgada’da bulunan otelimize geçeceğiz. Akşam yemeği ve konaklamamız her şey dahil konseptiyle otelimizde.

6. Gün: Hurgada - İstanbul

Gecenin ilerleyen saatlerinde otelden check out yapıp havaalanına doğru yola çıkacağız. (Kahvaltımız box olarak verilecek). Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere.

EK BİLGİLER

Umumi Pasaport Vize gerekli ( Kapı Vizesi )

Yeşil Pasaport Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu Vize gerekli değilDAHİL OLANLAR:
Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Kahire gidiş, Hurgada – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Yerel Havayolları tarifeli seferi ile Kahire – Luksor uçuşu ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı vergileri
Kahire 4* otelde 2 Gece kahvaltı dâhil konaklama
Luksor 4* otelde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
Hurgada 5* otelde 1 Gece her şey dâhil konaklama
Karnak ve Luksor tapınak gezileri
Kahire şehir turu
Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler
Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri
Otel ve turist şehir vergileri
TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

HARİÇ OLANLAR:
Yurtdışı çıkış fonu
Vize hizmeti (Yeşil Pasaporta vize istenmemektedir. Yeşil pasaport sahibi olmayan 18 yaşından büyük ve 45 yaşından küçük olan misafirler için vize sürecinin belirsiz olmasından dolayı, tura kabul edilmemektedir.)
Programda belirtilen ekstra turlar
Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
Kişisel harcamalar
Ek bagaj ücretleri
Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#BRT
LOKASYON:
Mısır
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, Gelgidek Turizm aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

TARİH VE FİYATLAR

EKSTRALAR
105 USD
Krallar Vadisi & Hatşepşut Tapınağı Turu
95 USD
Karnak Tapınağı Ses ve Işık Gösterisi
75 USD
Gize Piramitleri & Sfenks
80 EUR
VIP Sigorta Poliçesi (Vize reddi dolayısıyla tur ve vize iadesi, bagaj hasarı, kapkaç, covid, sağlık teminatı ve daha fazlası) ()

Yukarıdakiler aksi belirtilmedikçe isteğe bağlıdır ve tur operatörüne ödenecektir.