• Safranbolu - Amasra - Yedigöller Turu: Masallar diyarı Amasra'ya Gelgidek!
 • Safranbolu - Amasra - Yedigöller Turu: Masallar diyarı Amasra'ya Gelgidek!
 • Safranbolu - Amasra - Yedigöller Turu: Masallar diyarı Amasra'ya Gelgidek!
 • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
 • Sağlık Koruma Paketi Dahil
 • Cam Seyir Terası
 • Yedigöller
 • Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
 • Amasra
Masallar diyarı Amasra'ya Gelgidek!

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Hareket - Abant - Amasra

Abant Gölü – Amasra Bakacak Tepesi – Sorma Gir Kapısı – Fatih Camii – Oymacılar Çarşısı

Sabah siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra aracımızda yolculuğumuza başlıyoruz. Adapazarı – Düzce üzerinden Abant Gölü Milli Parkına ulaşıyoruz. Burada bir süre serbest zaman vererek bu müthiş doğanın tadını çıkartıyor ve yöresel ürün pazarında alışveriş imkânı buluyoruz. Göl kenarında yürüyüş yapabilir, faytona binebilir ve kafelerde çaylarınızı, saleplerinizi yudumlayabilirsiniz. Abant Gölü gezimizin ardından Amasra’ya gidiyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Boztepe, Kale içi, Fatih Camii, Oymacılar Çarşısı gezilerinden sonra vereceğimiz yöresel öğle yemeği molasımızın ardından müzeye gidiyoruz. Amasra’nın girişinde bulunan Arkeoloji Müzesi gezimizi tamamladıktan sonra Bakacak Tepesinden Fatih Sultan Mehmet’ in “Lala, Lala Çeşm-i Cihan (Dünya’nın Gözü) bu mu ola” dediği Amasra’nın nefis manzarasının keyfini çıkartıyor ve fotoğraf karelerimizi alıyoruz. Sonrasında Safranbolu’ya gidiyor ve otelimize yerleşiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzeri tesislerinde alınacaktır. (Ekstra )

Öğle Yemeği: Abant’ta barbekü veya Amasra’da mevsim balıkları ve salata eşliğinde alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde açık büfe veya set menü şeklinde alınacaktır. (Ücrete dâhildir)

Konaklama: Safranbolu Konaklar ve/veya Standart Oteller

2.

Gün
Safranbolu - Yörük Köyü - Çamaşırhane 2 gün programını görmek için tıklayınız

Safranbolu –Yörük Köyü – Sipahioğlu Konağı - Çamaşırhane

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Safranbolu sokaklarındaki gezimize başlıyoruz. İç içe geçmiş çarşılar ve sokaklar ile örülü bu şirin beldede yürüyerek harika bir gezi yapacağız. İlk olarak Safranbolu’nun en yüksek tepesi konumundaki Safranbolu Kalesi ve Hükümet Konağının bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Ardından sokaklardan yürüyerek Yemeniciler Arastasına varıyoruz. Burada dinleyeceğimiz hikâyelerin hemen ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve bahçesinde bulunan Güneş Saatini görüyoruz. Sonrasında şu sıralar otel olarak da kullanılan Cinci Hanını dışardan fotoğraflıyor ve Cinci Hüseyin Efendinin ilginç hikâyesini dinleme imkânı buluyoruz.

Daha sonra sokaklardaki yürüyüşümüze devam ederek; minaresinin hikâyesi ile ilginizi çekecek olan İzzet Mehmet Paşa Camii; sokakların ve kanyonların iç içe geçişini görebileceğimiz Akçasu Kanyonu; mimari ve geleneksel yaşantının izlerini hala taşıyan Kaymakamlar Evi ziyaretlerimizi yapıyoruz. Sonrasında yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemeğin ardından Safranbolu yakınlarındaki Yörük Köyü’ne uğruyoruz. Karakeçili Yörüklerinin yerleşik hayata geçmesi ile başlayan hikâye köyün mimarisinde hala çok güzel izler barındırıyor. Bu izleri en iyi göreceğimiz Sipahioğlu Konağı – Çamaşırhane – Kurşun Taşı gibi alanları gördükten ve köyde bir süre serbest zaman verdikten sonra otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Safranbolu Konaklar ve/veya Standart Oteller

3.

Gün
Cam Teras - Karabük - Gerede - Yedigöller 3 gün programını görmek için tıklayınız

Cam teras – Tokatlı Kanyonu – Karabük – Gerede – Bolu – Yedigöller

Güne Safranbolu Cam Teras gezisi ile başlıyoruz. 75 ton ağırlığı taşıyabilen, Roketatar mermisiyle dahi kırılmayan cam seyir terası, her biri 750 kilogram taşıyabilecek kapasiteye sahip gözenekler, 3 santimetre kalınlığında 3 parça camdan oluşmaktadır. Yaklaşık 400 kişiyi taşıma kapasitesine sahip olan 100 metrekareden oluşan terasta bir seferde sadece 30 kişi bulunabilmektedir. Teras eşsiz Tokatlı Kanyonu manzarasını bizlere sunmaktadır (Ekstra: 25 TL)

Gezimizin ardından tekrar eski çarşıya uğruyor ve meşhur Safranbolu Lokumlarının tadına bakıyor, alışveriş yapma ikanı buluyoruz. Burada Havuzlu Başodada ikram edeceğimiz içecekler ve izleyeceğimiz slayt gösterisinin ardından bir süre serbest zaman veriyor ve Karabük – Gerede – Bolu – Yedigöller üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yedigöller’de vereceğimiz molada yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl görüyoruz. Bizler bu geziyi gerçekleştirirken hazırlanan mangalımızda köfte, sucuk barbekü keyfimizi gerçekleştiriyor ve buranın bol oksijenli havasıyla ciğerlerimizi doldurarak serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakırken; bir başka gezide görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.

Öğle Yemeği: Yedigöllerde barbekü (Ekstra)


DAHİL OLANLAR:
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Otopark Ücretleri
Lüks Araçlar ile Ulaşım
2 Gece Safranbolu Standart Konaklarında Yarım Pansiyon Konaklama
Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
Açık büfe veya set menü 2 Akşam yemeği
Milli Park Girişleri
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
Otobüsü içerisindeki ikramlar
1618 No’lu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası


HARİÇ OLANLAR:
İlk Sabah yolda alınan kahvaltı ( İsteğe Bağlı )
Programda Belirtilen Son Gün öğle Yemeği
Tüm Öğle Yemekleri
Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
Müze Giriş Ücretleri
Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
Tüm Özel Harcamalar


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Genel Detaylar

• Rezervasyon ve bilgilendirme için 0850 305 63 83 ve 0549 737 79 73 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

• Günübirlik turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir.

• Turumuzda koltuk talep eden her kişi ücrete tabidir. İptal - İade Detayları

• Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında yapılır dışında kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 15 TL Olmaktadır. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir.

Rezervasyon Detayları

• A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

• B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

• C - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur.

• D - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gelgidek.com Sorumlu tutulamaz.

Ulaşım Detayları

• Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.

• Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.

• Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir. Fiyatlandırma

• Tur Fiyatımız net olarak verilir sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret çıkarılmamaktadır.

Tur Programı Detayları

• Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. • Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.

• Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ


Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

ÖNEMLİ BİLGİ:

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.


Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.


Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. için haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Gelgidek Turizm katılımcılara 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir.


Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gelgidek Turizm kesinlikle sorumlu değildir.

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

TAVSİYELER:

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

REZERVASYON DETAYLARI:


İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek aksiliklerde Gelgidek Turizm sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı eksiksiz, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

KULLANILACAK ARAÇLAR:

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega


46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#290
LOKASYON:
Safranbolu (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
2 akşam yemeği, 2 kahvaltı
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
06.30 Bakırköy İncirli Alfemo Mobilya Önü 07.00 Mecidiyeköy Meydan Yapıkredi Bankası Önü 07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Minibüs Yolu Üzeri 07.45 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu ( E 5 Ankara İstikameti ) 08.00 Çayırova Mc Donald ` s Önünden 08.45 İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları
İPTAL POLİTİKASI:
Aksi belirtilmedikçe tur hareket tarihinden 31 gün önce kesintisiz iade yapılır. Sonrasında iade mümkün değildir.

TARİH VE FİYATLAR

629TL

3 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Safranbolu - Amasra - Yedigöller... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.