• Rüya Gibi Gap: Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden doğu şehirlerine Gelgidek!
  • Rüya Gibi Gap: Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden doğu şehirlerine Gelgidek!
  • Rüya Gibi Gap: Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden doğu şehirlerine Gelgidek!
  • Rüya Gibi Gap: Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden doğu şehirlerine Gelgidek!
  • Sağlık Koruma Paketi Dahil
  • Lüks Otobüsler ile Ulaşım
  • Karakuş Tümülüsü
  • Nemrut Dağı
  • Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
  • Hasankeyf
Dünya'nın en eski yerleşim yerlerinden doğu şehirlerine Gelgidek!

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İstanbuldan Hareket

İstanbul'dan araçla hareket.


2.

Gün
Gaziantep - Zeugma Mozaik M. - Almacı Pazarı - Zincirli Bedesten 2 gün programını görmek için tıklayınız

Değerli misafirlerimiz, 02.30 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisleri (Armada alışveriş merkezi karşısı) önünden kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltımızın ardından zengin kültürü ile dikkat çeken Doğu’nun Paris’i diye bilinen, Gaziantep’e ulaşıyoruz. İlk gezi noktamız, Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’dir. 

İkinci durağımız olan Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini panoramik olarak görüp fotoğrafını çekip tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısı’ndan geçerek Almacı Pazarı’nı, Zincirli Bedesteni görüp 17. yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içinde kahve - kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tütün Hanı’na giderek burada yeraltında bulunan ve su dağıtım şebekesi olan kastelleri görüyoruz. Alışveriş için verilen uzun bir serbest zamanda bakır, baharat, Antep Fıstığı, sedef kakma, baklava alışverişlerimizi yapıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra bu güzel şehirde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)

* Öğle Yemeği: Gaziantep’te alınacaktır.(Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

* Güzergâh: İstanbul – Adana – GaziantepKonaklama: Büyük Veliç Otel vb.

3.

Gün
Halfeti - Karakuş Tümülüsü - Cendere Köp. - Nemrut Dağı 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Birecik'e hareket ediyoruz. Nesli tükenmekte olan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı doğal yaşam çiftliğinde bu kuşları görme ve fotoğraflama fırsatı buluyoruz. Günün devamında bizleri, cenneti andıran Halfeti karşılıyor. Sular altında kalmış Halfeti’de Fırat Nehri kenarında bizi bekleyen teknemiz ile keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Tekne turumuzda eski yerleşim birimi olan Rum Kalesi'nin kalıntılarını göreceğiz. Tekne turumuzu tamamlıyor ve Siyah gülleriyle ünlü Halfeti'ye gidiyoruz. Halfeti'den ayrıldıktan sonra Dünya’nın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk Barajı’na ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımların ardından Adıyaman'a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Devamında alacağımız öğle yemeği ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz ve Kahta’dan geçerek ilk durağımız olan Karakuş Tümülüsü’ne geliyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımlarla Roma İmparatorluğu’nun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü’ne ulaşıyoruz. Burada yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğrafların ardından, Kommagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia'yı görerek deniz seviyesinden 2100 metre yükseklikte bulunan Nemrut Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene kralı Antiokhos adına yapılan Tümülüsü, Doğu-Batı teraslarını ve burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Gün Batımını (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak tur programında herhangi bir değişiklik olmadan GÜN DOĞUMUNA da çıkılabilir.) bu muhteşem manzarada seyrediyoruz. Ardından, tekrar minibüslerimize binerek Adıyaman'da bulunan otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Adıyaman’da alınacaktır. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Otelde Açık Büfe veya Set Menü Olarak Alınacaktır.

* Güzergâh: Gaziantep – Halfeti – Birecik – AdıyamanKonaklama: Dedeoğlu Otel vb

4.

Gün
Diyarbakır Surları - On Gözlü Köprü - Hasankeyf - Midyat Konukevi 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ilk gezi noktamız Diyarbakır Surları olacak. Ardından Urfa Kapı’yı, Mardin Kapı’yı ve Keçi Burcu’nu görüp aracımızla On Gözlü Köprü’ye geliyoruz. Hıdırellezler dönemlerinde yöre insanları bez parçalarına dileklerini yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış. İslamiyet’in beş Harem-i Şerif-i’nden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesi’nin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası -Yaş 35 ve Haydi Abbas– şiirlerinin yazarı Cahit Sıtkı Tarancı’nın Doğduğu eve gideceğiz ve Dört Mevsim Odaları’nı görüp Silvan üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Camii’nin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan tarihi köprüyü görüp, sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Diyarbakır’da alınacaktır.

* Akşam Yemeği: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Güzergâh: Siverek – Diyarbakır – Batman – MidyatKonaklama: Büyük Mardin Otel vb.

5.

Gün
Kasımiye Medresesi - Deyr-ul Zafaran Manastırı - Harran 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası, dinlerin ve dillerin buluştuğu, birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin’i geziyoruz. Taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesi’nden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinliyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük camisi olan Camii Kebir olarak geçen Ulu Camii’yi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin ‘eşekler’ ile yapıldığı evlerin altından geçen arabaların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye Medresesi’ni ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırı’na gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyr-ul Zafaran Manastırı’nı gezerken 4000 yıllık Güneş Tapınağı’nın (Sin Tapınağı) şifahanesini, kilisesini ve vaftizhanesini dolaşıp Mardin'den ayrılıyoruz. Daha sonrasında dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünyada sadece 3 bölgede bulunan ‘Konik Kubbeli’ evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale ve Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Bu akşam otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Otelde akşam yemeği tur ücretine dâhil değildir. Dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa'nın vazgeçilmezi yemekli sıra gecesine katılıyoruz. Sıra gecesinde karışık kebaplarımızı yiyip, Mırra’mızı içip, Şıllık Tatlısı’nın ve çiğ köftenin tadına bakıyor, yöresel müzik ve oyunlarla eğlenceye tam hız devam ediyoruz. (Ekstra) 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Mardin’de alınacaktır. (Ekstra)

* Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği için Sıra Gecesi’ne katılabilirler. (Ekstra)

* Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)

* Güzergâh: Mardin-ŞanlıurfaKonaklama: 3 veya 4 yıldızlı şehir otelleri

6.

Gün
Balıklı Göl - Hali-ül Rahman Gölü - Göbekli Tepe 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Balıklı Göl Hali-ül Rahman Gölü ve Camii, Ayn-ı Zeliha Gölü İbrahim Peygamber Makamı, İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığı yer, Rızvaniye Camii, Mevlid-i Halil Camii’ni ziyaret edip, Kapalı Çarşı, Kilimciler, İsotçular, Demirciler, Bakırcılar çarşıları ve Gümrük Han'da vereceğimiz serbest zaman içerisinde alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonrasında 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan Göbekli Tepe'ye ulaşıyoruz. (Kazı çalışmaları nedeniyle kapalı olabilir açık ise gezi yapılacaktır.) ‘‘Dünyada bilinen ilk tapınağı içerisinde bulunduran kentin cilalı taş devri yerleşimi olduğu ileri sürülmektedir.’’ Öğle yemeğimizi Şanlıurfa’nın muhteşem lezzetlerine bakabileceğiniz bir restorantta alıyoruz. Ardından Maraş Dondurması’nı tattıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyor ve İstanbul’a ulaşıyoruz. 

* Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe ya da set menü olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.

* Öğle Yemeği: Şanlıurfa’da alınacaktır. (Ekstra )

* Akşam Yemeği: Yolda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

* Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

* Güzergâh: Şanlıurfa – Ankara – Bolu - İstanbul

DAHİL OLANLAR:
Gidiş - Dönüş Ulaşım
4 Gece Otel Konaklama (Yarım Pansiyon)
4 Akşam Yemeği
4 Sabah Kahvaltısı
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Çevre Gezileri
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası


HARİÇ OLANLAR:
İlk gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Şanlıurfa Akşam Yemeği Sıra Gecesi'nde olacakır yöresel müziklerin çalınıp söylendiği, Akşam yemeği, çiğ köfte, ayran ve şıllık tatlısının ikram edildiği eğlence 90 TL
Nemrut Dağı Giriş Ücreti (25 TL)
Nemrut Shuttle Ücreti (40 TL)
Tüm Yemeklerde alınan içecekler
Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
Tüm özel harcamalar
Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Halfeti Tekne Turu (40 TL)


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Genel Detaylar

• Rezervasyon ve bilgilendirme için 0850 305 63 83 ve 0549 737 79 73 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

• Günübirlik turlarımızda katılımcı sayısı en az 12 olmalıdır. Turda yeterli doluluk sağlanamazsa acente tura 1 gün kala turu iptal edebilir.

• Turumuzda koltuk talep eden her kişi ücrete tabidir. İptal - İade Detayları

• Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında yapılır dışında kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 15 TL Olmaktadır. Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir.

Rezervasyon Detayları

• A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

• B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

• C - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur.

• D - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Gelgidek.com Sorumlu tutulamaz.

Ulaşım Detayları

• Turlarımızda ulaşımın sağlandığı araçlar kişi sayısına göre belirlenmektedir. Araçlarımız turizm taşıma belgeli konforun en üst seviyede tutulduğu araçlardır.

• Ulaşımda ön sırada, arka sırada, cam tarafı, koridor tarafı veya kapı yakını şeklinde koltuk garantisi verilmemektedir.

• Ulaşımda rezervasyonu birlikte alınan misafirlerimizin koltukları yan yana verilmektedir. Fiyatlandırma

• Tur Fiyatımız net olarak verilir sonrasında ek bedel vs. hiçbir ücret çıkarılmamaktadır.

Tur Programı Detayları

• Tur programında gezilecek yerlerdeki süreler değişmemek şartıyla Rehber ve Acente tur programın gidişatı ve gezilecek yerlerin sıralamasını değiştirme hakkını tur boyunca saklı tutar. • Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.

• Turumuzda gezilecek yerlerde yolun kapanması, restorasyon vs. durumlarda acente sorumlu değildir.


MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 

Rehberimiz gerekli gördüğü taktirde programın tamamını uygulamak koşuluyla tur akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özel işletme giriş ücretleri, müze ve ören yeri giriş ücretleri misafirimize aittir. 7/12 yaş arası misafirlerimiz kimlik ibraz etmek kaydıyla öğrenci ücreti ödeyeceklerdir. Tura iştirak eden müzelere girmek isteyen tüm misafirlerimiz bu ücreti ödemekle yükümlüdür.

ÖNEMLİ BİLGİ:

Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz. Araçlarımız hareket saatinde hareket etmektedir. Geç kalan ve tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Tura katılım tarihinden önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.


18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.


Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. için haklar geri iade edilmez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda Gelgidek Turizm katılımcılara 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişidir. 


Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Gelgidek Turizm kesinlikle sorumlu değildir. 

Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

Konaklamalı turlarda 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

TAVSİYELER:

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

REZERVASYON DETAYLARI:

İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon sonucunda belirtmiş olduğunuz mail adresinize Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek aksiliklerde Gelgidek Turizm sorumlu değildir.

Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı eksiksiz, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.


KULLANILACAK ARAÇLAR: 

Ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki araç modelleri ile sağlanmaktadır;

16 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter

27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux

35 Kişilik: Otokar Sultan Mega

46 Kişilik: Mercedes Travego / Tourismo & Man Fortuna & Neoplan Tourliner / Cityliner & Mitsubishi Safir

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#311
LOKASYON:
Gap (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
4 Kahvaltı, 4 akşam yemeği
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
* 20:00 İncirli Dilek Pastanesi Önü * 20:30 Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları * 21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü * 21:20 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E 5 Ankara İstikameti) * 21:40 Çayırova Mc Donald`s * 22:30 İzmit Halkevi Durakları ( Asya Otel Karşısı ) *23:30 - Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü)
İPTAL POLİTİKASI:
Aksi belirtilmedikçe tur hareket tarihinden 31 gün önce kesintisiz iade yapılır. Sonrasında iade mümkün değildir.

TARİH VE FİYATLAR

1.099TL

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Rüya Gibi Gap ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.