EN İYİ FİYAT
  • İspanya İkonları Pegasus Havayolları ile 5 Gece - Şeker Bayramı: Toledo – Madrid (1) – Cuenca – Valencia (1) – Barcelona (3)
  • İspanya İkonları Pegasus Havayolları ile 5 Gece - Şeker Bayramı: Toledo – Madrid (1) – Cuenca – Valencia (1) – Barcelona (3)
  • İspanya İkonları Pegasus Havayolları ile 5 Gece - Şeker Bayramı: Toledo – Madrid (1) – Cuenca – Valencia (1) – Barcelona (3)
  • Pegasus Havayolları İle
  • 3* & 4* Şehir Dışı Oteller
  • 5 Gece 6 Gün
  • Çevre gezileri dahil
  • Ekstra turlar dahil
  • Yarım Pansiyon Konaklama
Toledo – Madrid (1) – Cuenca – Valencia (1) – Barcelona (3)

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
İSTANBUL – MADRİD – TOLEDO – MADRİD

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminali’nde uçuştan 3 saat önce gerçekleştireceğiniz bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemleri sonrasında, uçuştan 1 saat önce uçağın biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC 1099 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 09.55 ’de Madrid ‘e uçuş. Yerel saat ile 13.35 ’de Madrid Barajas Havalimanı ‘na varışımız ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile Toledo ‘ya hareket ediyoruz. M.Ö. 590 yılında Yahudiler tarafından kurulup, günümüzde üç büyük dine bağlı insanların bir arada, barışçıl bir şekilde yaşadığı, tarihi ve turistik anlamda İspanya’ nın en önemli şehirlerinin başında gelen Toledo, “şövalyeler şehri” olarak da bilinir. İber Yarımadası ‘nın en büyük nehri olan Tajo şehrin içinden geçmektedir. Şehir, uzun süre İspanya Krallığı’nın başkenti olmuştur. Dünya’ nın en büyük Orta Çağ şehirlerinden olduğu için UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ne dahil edilmiş ve koruma altına alınmıştır. Donkişot ‘un yazarı Cervantes bu şehirde doğmuştur. Yapımı yaklaşık 270 yıl süren, eskiden cami olan ve günümüzde dünyanın 3. önemli ve İspanya ‘nın baş katedrali olan dünyanın en pahalı eserlerini içinde barındıran Toledo Katedrali, San Martin Köprüsü, Damasquinos (Şam İşi), altın el işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve dükkânlar, şehir turumuzda panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Madrid bölgesindeki otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.


2.

Gün
MADRİD – CUENCA – VALENCİA 2 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Madrid şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. İspanya Kallığı ‘nın başkenti ve aynı zamanda da Avrupa Birliği ‘nin üçüncü büyük şehri olan Madrid ülkenin siyasi, ekonomi ve kültür merkezi olarak kabul edilir. Heykeller, anıtlar ve doğal güzelliklerin moern mimari ile bütünleştiği Madrid’de gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, boğa güreşi arenası, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı, Puerto de Alcala panoramik olarak görülecek yerlerdir. Şehir turu sonrasında Madrid ‘den ayrılıyor ve Cuenca ‘ya doğru yola çıkıyoruz. İspanya’nın kendine özgü tarihini ve mimarisini tüm yoğunluğu ile yansıtan, yerleşik yaşam geçmişi yontma taş devrinin sonlarına kadar uzanan ve 196 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘ne alınan Cuenca, nehir kenarındaki uçurum kayaların üzerine inşa oyulmuş Casa Colgadas (Asma Evler), ve şehre “Büyüleyici Şehir” unvanını kazandıran karstik kayaçları ile ünlüdür. Cuenca’da yürüyerek gerçekleştireceğimiz panoramik çevre gezisi esnasında Cuenca Kalesi, Jucar Nehri üzerinde bulunan Orta Çağ’dan kalma San Anton Köprüsü ve San Pablo Köprüsü, ve Asma Evler görülecek yerler arasındadır. Ziyaretçilerini Orta Çağ atmosferine taşıyan ve büyüleyen Cuenca’da gerçekleştireceğimiz tur sonrası Valencia bölgesindeki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

3.

Gün
VALENCİA – BARCELONA – (BARCELONA AKŞAMLARI TURU) 3 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından Valencia şehir turumuzu düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Nüfus bakımından İspanya’nın en büyük 3. Şehri olan ve ülkenin en büyük limanına ev sahipliği yapan Valencia’da tarihi binalar ve modern mimari eserler büyük bir uyum oluşturmaktadır. Özellikle Old Town, bilinen adıyla Eski Şehir, bölümün de Valencia’nın tarihi birikimini ve yıllara meydan okuyan yüzünü görmek mümkündür. Aynı zamanda Valencia, baharı müjdeleyen Las Fallas ve 70 yıldır devam eden La Tomatina olarak bilinen Domates festivaline ev sahipliği yapar. Valencia ‘da gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında, Gotik Katedral, Micalet Çan Kulesi, 15. Y.Y. da takasla alışveriş yapılan Lonja Market, eski market alanı ve portakallarıyla ünlü meyve bahçeleri bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında Barcelona’ya hareket ediyoruz. Panoramik olarak gerçekleştirilecek olan Barcelona şehir turumuzda Plaza De Catalunya Meydanı, La Rambla Caddesi, Gaudi’nin Evleri, Kristof Kolomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza De Espana görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında serbest zaman. Akşam saatlerinde rehberimiz eşliğinde Barcelona’nın kalabalık ve canlı caddelerini, popüler mekanlarını ve eserlerini akşam ışıkları eşliğine bir kez daha keşfedebileceğimiz Barcelona Akşamları Turu programımızı düzenliyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer. Odaların alınması ve dinlenmek üzere serbest zaman.

4.

Gün
BARCELONA – (BARCELONA İKONLARI TURU) 4 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Barcelona İkonları Turu programımızı düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Bu turumuzda ilk olarak Carmel Tepesi’ne çıkarak Antoni Gaudi tarafından tasarlanarak inşa edilen Park Guell’i ziyaret ediyoruz. 1984 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi ‘nde kendisine yer bulan ve capcanlı renkler, doğadan esinlenen figürleriyle ziyaretçilerini adeta masallar diyarına götüren Guell parkında fotoğraf ve çevre gezisi için serbest zaman sunuyoruz. Ardından Barcelona Katedrali, gotik mahalle, Belediye Binası ve Plaza Real’yı görecek, La Sagrada Familia ‘nın çevresinde yürüyüş gerçekleştirerek turumuzu tamamlayacağız. Tur sonrası kişisel aktiviteler ve çevre gezisi için şehir merkezinde serbest zaman sunuyoruz. Rehberimizin belirteceği saatte otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

5.

Gün
BARCELONA – (GİRONA & FİGUERES ve DALİ MÜZESİ TURU) 5 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından Girona & Figueres ve Dali Müzesi Turu programımızı düzenlemek üzere hareket ediyoruz. Turumuzda ilk durağımız Kuzey Katalonya ‘nın en büyük şehri olan, müzeleri, galerileri ve Gotik tarzda mimari eserleri, Arnavut kaldırımlı dar ve labirent sokaklarının etrafında yükselen surlarıyla adeta ziyaretçilerini büyüleyen Girona olacaktır. Girona ‘da gerçekleştireceğimiz gezimizde kenti ikiye bölen Onyar Nehri kıyısına dizilmiş renkli evleri görüp fotoğraflayacak, surlarla çevrilen eski kent meydanında, trafiğe kapalı olan ve her bir çıkışı labirent şeklinde dar sokaklara çıkan Libertat Caddesi ‘nde yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tarih boyunca Hristiyanlar’ın, Katalon Yahudiler’in ve Müslümanlar ‘ın birlikte yaşadığı şehirdeki gezimizde Girona Katedrali ‘ni panoramik olarak görerek turumuzu tamamlayacağız ve ardından Figueres ‘e doğru yola çıkacağız. Salvador Dali ‘nin doğduğu ve daha yaşarken eserlerini koymak için tiyatro binasından tasarladığı müzeye ev sahipliği yapan Figueres ‘te gerçekleştireceğimiz kısa çevre gezisinin ardından Dali Müzesi ‘ni ziyaret edecek ve Dali ‘nin 4000 eserini barındıran müzede, rehberimiz eşliğinde bir sanat turuna çıkacağız. Tur sonrası Barcelona şehir merkezine transfer ve rehberimizin belirteceği saate kadar serbest zaman. Ardından otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman.

6.

Gün
BARCELONA – İSTANBUL 6 gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemleri ardından serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte, İstanbul’a gerçekleşecek uçuşumuz için Barcelona Havalimanı ‘na transfer. Bagaj teslim, bilet ve pasaport kontrol işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları ‘nın PC 1092 sefer sayılı uçuşu ile yerel saatle 14.50 ‘de İstanbul’a uçuyoruz. TSİ 19.30 ‘de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ‘na varış ve turumuzun sonu.


DAHİL OLANLAR:
• Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile Sabiha Gökçen HL – Madrid // Barcelona – Sabiha Gökçen HL parkurunda uçak bileti,
• Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
• 3 ve 4 yıldızlı şehir dışı otelde toplam 3 gece oda kahvaltı konaklamalar,
• Havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
• Madrid şehir turu
• Toledo turu
• Cuenca turu
• Valencia şehir turu
• Barcelona şehir turu
• Barcelona Akşamları Turu
• Barcelona İkonları turu
• Girona & Figueres ve Dali Müzesi turu
• Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve gecelik kişi başı 3€- 5€ arası değişen konaklama vergileri dahildir
• Türkçe rehberlik hizmetleri (10 kişinin altında katılım olan turlarda İngilizce lokal rehberlik hizmeti sunulacaktır)
• TURSAB Mesleki Sorumluluk SigortasıHARİÇ OLANLAR:
• Vize ücreti ve servis bedeli (140 Euro)
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli (50 TL)
• Tüm yemeklerde alınacak içecekler,
• İç hat bağlantılı uçuş ücretleri,
• Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
• Programda belirtilmeyen ve tur rehberi tarafından düzenlenebilecek ekstra tur ve geziler,
• Panoramik şehir turunda ve programda belirtilen turlardaki müze ve ören yerleri girişleri,
• İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 5 Euro)
• İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER


ÖNEMLİ NOTLAR:

- Otellere giriş saati 15:00, çıkış saatleri ise 12:00 ‘dir.

- Programa dahil olan turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Farklı turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#612
LOKASYON:
İspanya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
5 Kahvaltı 5 Akşam Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
Aksi belirtilmedikçe tur hareket tarihinden 31 gün önce kesintisiz iade yapılır. Sonrasında iade mümkün değildir.

TARİH VE FİYATLAR

699

6 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.

En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İspanya İkonları Pegasus Havayolları... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.