WhatsApp
 • İstanbul Medikal Termal Hotel
İstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotelİstanbul Medikal Termal Hotel

İstanbul Medikal Termal Hotel

İstanbul Medikal Termal Hotel Şehrin kalbinde kent stresinden uzak yemyeşil doğası ve tertemiz havasıyla huzur bulabileceğiniz bir yaşam sunuyor, geleneksel kaplıca anlayışını yenilikçi ve modern çizgiyle birleştirerek yaşam kalitenizi arttırmayı hedeflemektedir.
SEÇENEKLER
 • Superior Oda
  Oda + Kahvaltı
  Fiyatlar için tarih seçiniz
 • Superior Oda
  Yarım Pansiyon
  Fiyatlar için tarih seçiniz
 • Superior Oda
  Sadece Oda
  Fiyatlar için tarih seçiniz
GENEL BİLGİLER

Tuzla İçme ve Kaplıcaları, 12. yy Bizans Döneminden bu yana insanlara şifa dağıtmakta ve birçok hastalığa doğal yollarla tedavi imkânı sağlamaktadır.

Ününü ilk olarak 1611 yılında Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi ile birlikte geniş kitlelere duyuran Tuzla İçme ve Kaplıcaları, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat verdiği talimatla 1927 yılında “Tuzla İçmeleri A.Ş.” olarak şirketleşmiş ve günümüze kadar gelmiştir.

Tuzla İçmeleri ve Kaplıcaları’nın modern yüzü olan “İstanbul Medikal Termal”, Geleneksel Kaplıca ve İçme Kürünün yanı sıra, Modern Hidroterapi ve Fizik Tedavi unsurlarının bir arada kullanıldığı, Türkiye’deki en önemli tesislerden biridir.
Genel Özellikler

* Konaklamalar da  Bay- Bayan ayrı Spa Termal alan kullanımları dahildir. Bu alanlar Türk Hamamı, Buhar Odası, Sauna, Termal Havuz, Jakuzi Bu alanları 0-6 yaş çocuklar kullanım sağlayamaz. 7 yaş ve üzeri çocuklarda bir yetişkinle bay-bayan ayrı kullanım sağlayabilir. Spa ve ıslak alanlarımız 08:00 -22:00 arasında hizmet  vermektedir

* Tesis 2016 yılında hizmete açılmıştır.

* Tesis 5 kattan 2 bloktan ve 4 asansörden oluşmaktadır

* Bay bayan konaklamalarda evlilik cüzdanı talep edilmemektedir.

* Bilgisayarlı Check-Up (Diagnoz) kontrolü ve Fiziki Performans testi için randevu alınmalıdır.

* Tesis kaplıca uygulamaları ve modern hidroterapi ve fizik tedavi unsurları, yaşam koçu ve yürüyüş parkularını bir arada yararlanılabiliceği hizmete sahiptir.

* Masaj almak isteyen misafirler otelden randevu oluşturması gerekmektedir. Masaj hizmeti Endonezyalı bayan masözleri tarafından sağlanmaktadır.

* Tesisin kaplıca merkezinde doğal şifalı suyun tedavi amaçlı kullanılması ve suyun mekanik etkisinden faydalanılması amacıyla Fibromiyalji ve Algı Arttırım havuzları, Sualtı Bel ve Boyun Traksiyon Havuzları, Jakuzi, Girdap Havuzu, Sualtı Basınçlı masaj gibi Hidroterapatik yöntemlerin kullanıldığı havuzlar bulunmaktadır.

* Tesisin termal suyu kaynaktan gelmektedir. Suyun sıcaklığı 36 kullanım derecesidir.

* Tesisin tiyatro düzeni 150 kişilik, u düzeni 50 kişilik, sınıf düzeni 72 kişilik, banket düzeni ise 80 kişiliktir.

* Misafire özel hazırlanmış buklet malzemeleri, 24 saat taksi hizmeti, istege göre hızlı check-in ,misafir ilişkileri hizmeti , aile danışmanı , yaşam koçu hizmetleri, yürüyüş parkurları tesisin misafirlere özel ayrıcalıklarıdır

* Tesisin 8 adet masaj odası, 8 terapi odası ve 1 ozoneterapi odası, 1 cilt bakım odası, 2 hamam, 2 kese odası, 2 sauna, 2 buhar banyosu, 9 kişiye özel termal hidroterapi küveti, 2 tedavi havuzu hizmeti bulunmaktadır.

* Tesisin tüm alanlarında ücretsiz wi-fi erişimi sunulmaktadır.

* Tesis restaurantı 100 kişilik kapasiteye sahiptir ve bahçe doğa manzaralıdır.

* Termal havuz yanında mevcut olan jakuzi misafirlere ücretsiz sunulmaktadır.

* 3. Kişi için odalara ek yatak atılmaktadır.

* Spa ıslak alanlarda kapalı alanlar bay-bayan ayrı hizmet vermektedir ve 0-6 yaş kullanım sağlayamaz. Bu alanlar: Türk hamamı, buhar odası, sauna, jakuzi, kapalı termal havuzdur.

* Açık havuzumuz karma hizmet vermektedir ve açık alanda bulunan çocuk havuzunu 0-6 grubu çocuklar kullanım sağlayabilir.


Istanbul

Mevkii: Evliya Çelebi

İlçesi: Tuzla

S. Gökçen Havaalanına Mesafe: 12 km.

Tuzla Merkezine Mesafe: 0.1 km.

Avm ve Şehir Merkezine Mesafe: 20 dk.

Kaynarca Merkezine Mesafe: 12 km.

Evliya Çelebi, Eşref Sk. 13/A, 34944 Tuzla/İstanbul

Oda Kahvaltı Konsept Özellikleri
 • Kahvaltı (07:00 ile 10:30 saatleri arasında)
 • Tüm İçecekler Ücretli

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

İstanbul Medikal Termal Hotel ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.