Azerbaycan Bakü Turu

Bakü'de konuşulan dil Azeri Türkçesi, genelde konuşulanları anlayabilirsiniz anlamakta güçlük çekilmiyor. Fakat kendilerine has bazı kelimeler olduğu için anlamadığınız nadir zamanlar da olabilir. Buna rağmen hiç yabancı dili olmayan biri de olsanız rahatlıkla Bakü halkı ile anlayabilirsiniz.

Azerbaycan Bakü ile aramızda sadece 1 saat fark var. Bizden 1 saat ilerideler. Ayrıca para birimi de AZN yani Manattır. Şuan 1 Manat: 4,49 Türk Lirası. Giderken dolar alıp orada exchange ofislerinden dolar bozdurabilirsiniz.

Azerbaycan Bakü Turu 'nda oldukça güvenli zaman geçireceğinizin garantisini verebiliriz . Bakü gayet güvenli bir şehirdir. Giderken tedirgin olmanıza gerek yok.

Azerbaycan bizim kardeş ülkemiz olduğu için gittiğinizde özellikle Türk olduğunuzu söylerseniz size akrabalarından biriymiş gibi davranacaklarına emin olabilirsiniz. Ayrıca bebeğiniz varsa da bebek arabası ile rahatlıkla turunuzun keyfini çıkarabilirsiniz.

Azerbaycan Turumuzda Öne Çıkan Detaylar

Azerbaycan Bakü Turu ile tatilinizi yaparken aynı zamanda şehrin tarihi yapısıyla da mest olacaksınız. Azerbaycan Bakü Turu uygun fiyatlarla gelgidek.com'da!


 • İstanbul Çıkışlı
 • Türk Havayolları İle
 • Vizesiz
 • Zorunlu Ekstra Ödeme Yok
 • 3 Farklı Otel
 • 3 Gece 4 Gün
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı - Otel Transferleri
 • Panoramik Şehir Turu Dahil
 • Ateşgah Tapınağı Turu
 • Yeşil Bazaar Turu İmkanı
 • Şehir Tanıtım Turu

Azerbaycan şu an Türk vatandaşlarından vize istemediği için rahat bir şekilde kimlik ile giriş çıkış yapabilmektedir.


TUR SÜRECİ

İstanbul çıkışlı Bakü Tur'unda varır varmaz ilk olarak panaromik bir tur gerçekleştiriyorsunuz. Panaromik tur kapsamında Kız Kulesi, Şervanşah Sarayı, Shemekha Kapısına tanıklık ediyorsunuz. Size tavsiyemiz fotoğraf makineleriniz ve telefonlarınızın şarjlarını tamamı ile doldurmak. Şahit olacağınız onlarca güzellliği fotoğraflamak isteyeceğinizi baştan belirtiyoruz.

Bakü gezisinde birlikte birçok keşfedeceğiniz yer bulunmaktadır. Targovi resmi adıyla Nizam Caddesi, Gobustan Şehri, Abşeron Yarımadası, İçeriseher, Minyatür Kitap Müzesi, Haydar Aliyev Kültür Merkezi, Türk Şehitliğigibi birçok yere canlı tanıklık edeceksiniz.

Halk arasında Tüccarlar Caddesi olarak bilinen resmi ismi Nizami Caddesi olan Targovi’yi ziyaret etmenizi öneriyoruz. Hem yemek yemek için hem de alışveriş için Bakü'de gidilmesi gereken yerlerden birisidir. Buradan sevdiklerinize ve kendiniz için minik hediyeler alabilirsiniz.


Gobustan şehri UNESCO tarafın Dünya Mirası listesine alınmıştır. 600.000'den fazla duvar kabartmasına sahip olan Gobustan şehrinin geçmişi 40.000 yıl öncesine dayanmaktadır. Ve Kaya Sanatının örneklerinden birisini teşkil etmektedir. Turumuza katılarak bu tarihi yapıtlara şahit olabilirsiniz ve pek fotoğraf çekerek anılar albümünüze güzel görseller ekleyebilirsiniz.

Abşeron da tıpkı Gobustan gibi 600.000'den fazla duvar kabartması bulundurmaktadır. Ateşgah Tapınağı'da bu adada bulunmaktadır. Ateşgah Tapınağı Bakü şehir merkezine 30 km mesafede bulunuyor.17-18. yüzyıllarda inşaa edilmiş bir Zerdüştlük tapınağıdır. Zerdüştlük dini MÖ 6. yüzyılda o dönemki Antik Pers şuan ki İran topraklarında ortaya çıktığı düşünülmektedir. Peygamberi Zerdüşt, tanrısı Ahura Mazda, kutsal kitabı is Avesta'dır .Dinin temeli iyilik ve kötülük savaşıdır. Buranın adı Farsça'dan gelmektedir. Ateş kelimesi ateş Gah kelimesi de yatak anlamına gelmektedir. Ateşgah turizme kazandırılmak amacıyla 18. yy' daki görünümünde tekrar dönüştürülmüştür.

Bakü’nün en görülesi yerlerinden biri de Haydar Aliyev Kültür Merkezi. İçerisinde pek çok sergi ve sanat eseri bulunmakta. Her birinden ayrı ayrı zevk alacağınız sergileri gezmenizi tavsiye ediyoruz. Sergiler haricinde Azeri kültürü ve Aliyev ailesine dair bilgiler edineceksiniz.

Bu Eşsiz Azerbaycan Bakü Turu Deneyimini Sizde Yaşayın!

Detaylı bilgi ve rezervasyon için dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KATEGORİLER